Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów

Wydział Duchowieństwa i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego diecezji łomżyńskiej zapraszają kapłanów na adwentowy  dzień skupienia, który odbędzie się
1 grudnia 2022r. (czwartek) w Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Zaproszenie kierowane jest do księży proboszczów
i wikariuszy, księży pracujących w instytucjach centralnych diecezji oraz posługujących w innych formach duszpasterstwa. Koszt uczestnictwa to dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów organizacyjnych. 

Dzień skupienia, przeżywany pod hasłem: „Moja posługa duszpasterska”, będzie prowadzony przez ks. dr. Piotra Spyrę, kapłana diecezji zamojsko-lubaczowskiej.  Dla ułatwienia spraw organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa do 29 listopada przez sms z podaniem imienia i nazwiska pod jednym z numerów telefonu:

 ks. Paweł  Nocko – 530761128

 ks. Andrzej Surdykowski – 509114457 

 ks. Marek Żmijewski – 513185002.

Przypominamy, że księża uczący w szkole, tak jak każdy nauczyciel, mają prawo otrzymać od dyrekcji zwolnienie na podnoszenie swoich kwalifikacji. W tym celu otrzymają stosowne zaświadczenie bezpośrednio po spotkaniu. 

Plan spotkania:

10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej (możliwość spowiedzi).  

10.30 – Wprowadzenie w dzień skupienia-  Bp Janusz Stepnowski 

10.35 – Konferencja I  

11.30 – Przerwa 

12.00 – Konferencja II 

13.00 – Panel dyskusyjny 

13.30 – Posiłek 

14.00 – Zakończenie 

Prowadzący ks. dr Piotr Spyra jest rekolekcjonistą, autorem podręczników formacyjnych, absolwentem jazzu i muzyki estradowej, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i odpowiedzialnym za Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów organizowaną przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz Fundację „Porta Fidei”.

Szkoła Modlitwy

Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza na SZKOŁĘ MODLITWY. Jest to cykl spotkań pogłębiających świadomość naszej wiary. Jeżeli pragniesz pogłębić relację z […]