Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Kurs Naturalnego Rozpoznawania Płodności

Centrum Ewangelizacji zaprasza każdą kobietę na kurs Naturalnego Rozpoznawania Płodności według metody objawowo – termicznej prof. dr med. J. Rötzera

Dla kogo? Na kurs zapraszamy wszystkie kobiety niezależnie od wieku i stanu, jeśli pragniesz odłożyć poczęcie, jeśli wyczekujesz upragnionych dwóch kresek na teście, jeśli jesteś zainteresowana czy wszystko w porządku w twoich cyklach, jeśli kiedyś korzystałaś, słyszałaś o metodzie i chcesz zweryfikować swoją wiedzę dowiedzieć się co nowego w metodzie aby dzielić się np. z córką, siostrą, kuzynką. Jedyny warunek ukończone 18 lat.

Celem stosowania metody Rötzera może być zarówno samo diagnozowanie płodności, jak i wykorzystanie tej wiedzy w planowaniu rodziny. Stosowanie metody Rötzera umożliwia:

– ocenę stanu płodności i zdrowia kobiety,

– świadomy wybór najlepszego czasu na poczęcie dziecka,

– zwiększenie szansy powodzenia przy staraniach o powiększenie rodziny,

– odłożenie poczęcia,

– budowanie głębokiej więzi małżeńskiej i wzrost wzajemnej atrakcyjności.

Kurs obejmuje trzy spotkania jedno 1,5 godzinne w miesiącu lipcu oraz dwa spotkania 1.5 godzinne w sierpniu. W miłej atmosferze, przy kawie i ciasteczku porozmawiamy o bardzo ważnych treściach związanych ze zdrowiem prokreacyjnym kobiety, poznasz podstawy z zakresu biomedyki, zasady funkcjonowania kobiecego cyku, poprzez zagadnienia związane z płodnością, nauką obserwacji, a także analizowaniem swoich obserwacji, czyli co i jak jeśli mam już swoje obserwacje. Bardzo dobry czas w gronie kobiet z możliwością dzielenia się swoimi doświadczeniami. Treści kursu zgodne z nauką kościoła katolickiego w zakresie godności przekazywania ludzkiego życia.

Metoda Rötzera jest pierwszą na świecie metodą objawowo-termiczną. Jej pierwotną nazwę (Sympto-Thermal Method) rozszerzono później na całą grupę metod rozpoznawania płodności wykorzystujących obserwacje śluzu i pomiar podstawowej temperatury ciała. 

Gdzie? Budynek Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Pasterska 2 (wejście do budynku od ulicy M. Rataja)

Terminy spotkań:

  1. Poniedziałek 11.07.22 r. godz. 17.30-19.00 
  2. Poniedziałek 08.08.22 r. godz. 17.30-19.00
  3. Poniedziałek 22.08.22 r. godz. 17.30-19.00

Koszt uczestnictwa 30 zł na pokrycie kosztów materiałów oraz dobrowolna ofiara na Centrum Ewangelizacji. Można jak zawsze uczestniczyć bezpłatnie w sytuacji gdyby pieniążki miałyby być przeszkodą we wzięciu udziału w kursie. Po odbytym kursie możliwość indywidualnych konsultacji i kontynuacji nauki pod opieką nauczyciela Iner.

Obowiązują zapisy ilość miejsc ograniczona!

 Telefon kontaktowy w razie pytań i zapisów: Elwira Gałązka 602395921