Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Kurs Nowe Życie – Biała Piska

Parafia św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej zaprasza na wyjątkowe rekolekcje. Jest to Kurs Nowe Życie, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób pełnoletnich, które chcą ożywić i odnowić swoją wiarę. Cały Kurs Nowe Życie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga. 

Kurs Nowe Życie to coś o wiele więcej niż rekolekcje – to intensywny czas dwóch dni, podczas których:

– Wysłuchasz inspirujące i bardzo praktyczne nauczania przepełnione świadectwami świeckich osób, które doświadczyły  bliskości Boga. 

– Zobaczysz wiele praktycznych, wizualnych przykładów, które uzmysłowią Ci najważniejsze prawdy życia duchowego.

– Będziesz miał możliwość podjąć konkretne decyzje duchowe, które pomogą Ci „zmienić bieg” Twojego życia. 

– Będziesz mógł prosić o modlitwę za Ciebie w intencji przemiany Twojego życia.

– Będziesz mógł uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań.

– Kurs Nowe Życie prowadzony jest przez kilkunastoosobową grupę osób świeckich przy udziale kapłana.

Rekolekcje będą odbywać się w godzinach: 

Piątek 18.00 -21:00

Sobota: 9.00 – 21.00 

Niedziela: 9.00 – 13.30

Zapisy w kancelarii lub zakrystii u ks. Adama Roziewskiego lub u Pani Eweliny pod numerem: 789190584.

Termin: 10-12 luty 2023 w Białej Piskiej

Miejsce: Sala przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. 

UWAGA! Ten kurs jest dochodzony, bez noclegów. Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o zgłoszenia jak najszybciej. W kursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które wcześniej zgłosiły swoją chęć uczestnictwa. Kurs jest całością, dlatego zapraszamy do zarezerwowania sobie całego weekendu i bycia na kursie od początku do końca.

Prowadzący: Szkoła Ewangelizacji Dobrego Pasterza Diecezji Łomżyńskiej. 

Koszy uczestnictwa to dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów organizacji rekolekcji, która jest przeznaczona na  różne materiały niezbędne do poprowadzenia kursu, obiad i kolację w sobotę oraz kawa, herbata i ciastka. Dobrowolną ofiarę  będziemy mogli złożyć podczas rekolekcji. 

Uwaga! Rejestracja uczestników odbywa się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele w Białej Piskiej. Rozpoczęcie kursu w Sali parafialnej ok. godz. 19:00.

       Nie chcemy ci obiecać, że ten kurs rozwiąże wszystkie twoje problemy, trudności, choroby, ale mamy nadzieję, że będziesz mógł/a powtórzyć za św. Siostrą Faustyną: 

„Z tych rekolekcji wychodzę całkowicie przemieniona przez miłość Bożą. Dusza moja poważnie i mężnie rozpoczyna nowe życie, chociaż na zewnątrz to życie niczym się nie zmieni, a nikt tego nie dostrzeże; jednak miłość czysta jest mi przewodniczką życia, a na zewnątrz miłosierdzie jest owocem jej. Czuję, że jestem cała przesiąknięta Bogiem i z tym Bogiem idę w życie codzienne, szare, żmudne i mozolne, ufając Temu, którego czuję w sercu, że przemieni tę szarzyznę w moją osobistą świętość.” (Dzienniczek św. Faustyny 1326)