Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Kurs Nowe Życie – Długosiodło

Szkoła Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej wraz z parafią św. Rocha w Długosiodle  zaprasza na wyjątkowe rekolekcje. Jest to Kurs Nowe Życie, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Św.  Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób pełnoletnich, które chcą doświadczyć na nowo miłości Boga. 

Cały Kurs Nowe Życie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie wraz z księdzem. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga.

Kurs Nowe Życie to coś o wiele więcej niż rekolekcje – to intensywny czas dwóch dni, podczas których:

– Wysłuchasz inspirujące i bardzo praktyczne nauczania przepełnione świadectwami świeckich osób, które doświadczyły  bliskości Boga. 

– Zobaczysz wiele praktycznych, wizualnych przykładów, które uzmysłowią Ci najważniejsze prawdy życia duchowego.

– Będziesz miał możliwość podjąć konkretne decyzje duchowe, które pomogą Ci „zmienić bieg” Twojego życia. 

– Będziesz mógł prosić o modlitwę za Ciebie w intencji przemiany Twojego życia.

– Będziesz mógł uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań.

– Kurs Nowe Życie prowadzony jest przez kilkunastoosobową grupę osób świeckich przy udziale kapłana

   Chrystus czeka na każdego człowieka, w swoim miłosierdziu ukochał wszystkich ludzi, pozwól mu się odnaleźć , On przygotował dla Ciebie „NOWE ŻYCIE!”

Termin: 27-29 maja 2022r. 

Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Blochach, ul. Spacerowa 8, 07-210 Blochy.

UWAGA! Ten kurs jest dochodzony, bez noclegów. Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o zgłoszenia jak najszybciej. W kursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które wcześniej zgłosiły swoją chęć uczestnictwa. Kurs jest całością, dlatego zapraszamy do zarezerwowania sobie całego weekendu i bycia na kursie od początku do końca. Rozpoczęcie 27 maja w piątek Mszą Świętą o godz. 17.00  w Kościele w Długosiodle, ul. Królowej Jadwigi 1, a następnie przejazd do Szkoły Podstawowej w Blochach, ul. Spacerowa 8, 07-210 Blochy.

Rekolekcje będą odbywać się w godzinach:

Piątek: godz.17.00 – 20.30

Sobota: godz. 8.30 – 21.00

Niedziela: godz.8.00 – 12.00

Ofiarę na pokrycie kosztów uczestnictwa: 80 PLN (zawiera: obiad i kolację w sobotę, ciastka, kawę / herbatę, materiały dydaktyczne), składamy w recepcji przy rejestracji w piątek. 

Uwaga! Gdyby pieniądze miały być przeszkodą w uczestnictwie w kursie, wówczas można wziąć udział bezpłatnie. 

Zapisy przez formularz lub telefon komórkowy u P. Doroty: 503 613 014.

    Wysłanie formularza jest możliwe po zaznaczeniu trzech zgód związanych z polityką prywatności poprzez kliknięcie na tekst zgód.

    Kurs Maria Magdalena

    SZKOŁA EWANGELIZACJI DOBREGO PASTERZA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ ZAPRASZA NA: KURS MARIA MAGDALENA 10 – 12 czerwca  2022 r. Chcesz odkryć na nowo […]