Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Kurs Nowe Życie – Ostrołęka

 Szkoła Ewangelizacji Dobrego Diecezji Łomżyńskiej wraz z parafią Zbawiciela Świata w Ostrołęce zaprasza na wyjątkowe rekolekcje. Jest to Kurs Nowe Życie, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób pełnoletnich, które chcą ożywić i odnowić swoją wiarę. Cały Kurs Nowe Życie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga. 

Kurs Nowe Życie to coś o wiele więcej niż rekolekcje – to intensywny czas dwóch dni, podczas których:

– Wysłuchasz inspirujące i bardzo praktyczne nauczania przepełnione świadectwami świeckich osób, które doświadczyły  bliskości Boga. 

– Zobaczysz wiele praktycznych, wizualnych przykładów, które uzmysłowią Ci najważniejsze prawdy życia duchowego.

– Będziesz miał możliwość podjąć konkretne decyzje duchowe, które pomogą Ci „zmienić bieg” Twojego życia. 

– Będziesz mógł prosić o modlitwę za Ciebie w intencji przemiany Twojego życia.

– Będziesz mógł uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań.

– Kurs Nowe Życie prowadzony jest przez kilkunastoosobową grupę osób świeckich przy udziale kapłana

   Chrystus czeka na każdego człowieka, w swoim miłosierdziu ukochał wszystkich ludzi, pozwól mu się odnaleźć , On przygotował dla Ciebie „NOWE ŻYCIE!”

Termin: 25-27 listopada 2022 w Ostrołęce 

Rekolekcje będą odbywać się w godzinach: 

Piątek 18.00 -21:30

Sobota: 8.30 – 21.00 

Niedziela: 9.00 – 13.00

Miejsce: Sala Św. Jana przy Parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, ul. Goworowska 49

UWAGA! Ten kurs jest dochodzony, bez noclegów. Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o zgłoszenia jak najszybciej. W kursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które wcześniej zgłosiły swoją chęć uczestnictwa. Kurs jest całością, dlatego zapraszamy do zarezerwowania sobie całego weekendu i bycia na kursie od początku do końca.

Ofiara na potrzeby organizacji rekolekcji to 100 zł od osoby, obejmuje różne materiały niezbędne do poprowadzenia kursu, obiad i kolację w sobotę oraz kawa, herbata i ciastka. Ofiarę umieszczamy w recepcji na początku rekolekcji. 

Uwaga! Jeśli chciałbyś wziąć udział w kursie, a finanse miałyby być przeszkodą, wówczas można  uczestniczyć w kursie bezpłatnie. 

Rejestracja uczestników odbywa się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Rozpoczęcie kursu w Sali parafialnej ok. godz. 19:00.

       Nie chcemy ci obiecać, że ten kurs rozwiąże wszystkie twoje problemy, trudności, choroby, ale mamy nadzieję, że będziesz mógł/a powtórzyć za św. Siostrą Faustyną: 

„Z tych rekolekcji wychodzę całkowicie przemieniona przez miłość Bożą. Dusza moja poważnie i mężnie rozpoczyna nowe życie, chociaż na zewnątrz to życie niczym się nie zmieni, a nikt tego nie dostrzeże; jednak miłość czysta jest mi przewodniczką życia, a na zewnątrz miłosierdzie jest owocem jej. Czuję, że jestem cała przesiąknięta Bogiem i z tym Bogiem idę w życie codzienne, szare, żmudne i mozolne, ufając Temu, którego czuję w sercu, że przemieni tę szarzyznę w moją osobistą świętość.” (Dz 1326)

Zapisy przez formularz. W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer: u Pani Joli 537648310
    Wysłanie formularza jest możliwe po zaznaczeniu trzech zgód związanych z polityką prywatności poprzez kliknięcie na tekst zgód.