Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Pielgrzymka do Chorwacji i Medugorje – 30.04. – 07.05.2023

ZAMBRÓW- OSTRÓW MAZOWIECKA – TROGIR –  MEDUGORJE – DUBROVNIK – MOSTAR – TIHAJLINA – VEPRIĆ – SPLIT 

Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej i parafia pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie zaprasza na wyjątkowe rekolekcje w drodze w ramach pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorje. 

Plan pielgrzymki

1. DZIEŃ 30.04. Niedziela: Wyjazd w godzinach nocnych 3.00 Zambrów, plac przy Kościele św. Józefa w Zambrowie godz. 4,00- Ostrów Mazowiecka, plac przy Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza,  przejazd przez  Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do hotelu, Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ 01.05. Poniedziałek: Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie wyjazd w dalszą drogę. Po drodze krótki postój w Trogirze, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przejazd do Medugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

3. DZIEŃ 02.05. Wtorek: Śniadanie, Msza Święta. Przejazd na miejsce objawień – Podbrdo, wejście na górę. Spacer po Medugorje, zapoznanie z Sanktuarium – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. W miarę możliwości wizyta we wspólnocie Cenacolo. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg. 

4. DZIEŃ 03.05. Środa: Śniadanie i wyjazd do MOSTARU, Msza Święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk – ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Następnie odwiedzimy Pocitelj – stare muzułmańskie miasteczko z ciekawie zachowanym układem architektonicznym. Przejazd do Tihajliny, wizyta w kościele parafialnym, modlitwa przy figurze Matki Bożej. Powrót do Medugorje. Powrót do hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

5. DZIEŃ 04.05. Czwartek: Śniadanie i  wyjazd do DUBROVNIKA –  pobyt w najpiękniejszym mieście nad Adriatykiem. Pobyt rozpoczniemy Mszą Świętą, następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny. Powrót do Medugorje w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ 05.05. Piątek: Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, powrót do hotelu, Śniadanie, czas wolny, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

7. DZIEŃ 06.05. Sobota: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ – chorwackie Lourdes. Przejazd do SPLITU zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przyjazd do hotelu w  godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ 07.05. Niedziela: – Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy do Polski. W czasie jazdy krótkie postoje, przerwa na obiad we własnym zakresie. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 740pln + 160euro

UWAGA: Dodatkowo 200euro płatne na miejscu w Bośni na wydatki związane z realizacją programu.

Rezerwacja miejsc telefonicznie u  Pani Elwiry Gałązka 602395921 , u ks. Andrzeja Surdykowskiego pod numerem 509114457, lub ks. Adama Pietrzaka 793931235 

Rezerwacje miejsca dokonuje się przez wpłatę 740zł na numer konta:

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza – Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej

ul. Pasterska 2, 07-300 Ostrów Mazowiecka.

Numer konta: 23 8923 0008 0024 6583 2000 0003

Tytułem wpłaty: Medjugorie- maj – imię i nazwisko

Cena zawiera: transport klimatyzowanym autokarem; 2 noclegi w hotelach tranzytowych; 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje; 7 śniadań i obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy; podatek VAT.

Cena ustalona jest w oparciu o ceny transportu w styczniu 2023. W  przypadku radykalnego podniesienia cen przez przewoźników, cena może ulec zmianie. 

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument- dowód osobisty lub paszport. Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Co należy zabrać ze sobą?: Ważny dokument osobisty. Dowód lub paszport. (Kto ma , można dwa te dokumenty wziąć ze sobą) + euro na swoje wydatki, pamiątki, małe radio ze słuchawkami,  ręcznik na plażę, silikonowe obuwie do morza, nakrycie na głowę itp. 

W trakcie rekolekcji będą głoszone konferencje i  będzie możliwość uczestniczenia codziennie we Mszy Świętej. W trakcie drogi w autokarze będzie możliwość obejrzenia wartościowych filmów. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Andrzej Surdykowski i ks. Adam Pietrzak, a  pilotem Pan Dariusz Kleczaj. 

Pielgrzymka organizowana przez biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS., Biuro Pielgrzymkowe DARIO Dariusz Kleczaj, Sadków 53, 26-613 Radom, Telefon: +48 605 325 524