Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDUGORJE

Centrum Ewangelizacji zaprasza we wrześniu na wspólne pielgrzymowanie do Medjugorje. W dniach 26.09-02.10.2022 r. Przewidziane noclegi na trasie przejazdu. W programie wejście na Górę Objawień, Droga Krzyżowa na Kriżevac, Mostar, Tihajlina, zwiedzanie Trogiru, Sanktuarium Veprić – chorwackie Lourds, pobyt nad morzem. Szczegółowy program poniżej:

26.09. – 02.10.2022

TROGIR – MEDUGORJE – TIHAJLINA – MOSTAR – VEPRIĆ 

1. DZIEŃ 26.09. Poniedziałek: Wyjazd w godzinach nocnych(4,00), przejazd przez  Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ 27.09. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie przejazd na chorwackie wybrzeże. Zwiedzanie Trogiru: Stare Miasto, Riva, Kamerlengo, Katedra św. Wawrzyńca (z zewnątrz) . Przejazd o Medugorje, obiadokolacja i nocleg. 

3. DZIEŃ 28.09. Środa: Śniadanie, Msza Święta. Przejazd na miejsce objawień – Podbrdo, wejście na górę. Spacer po Medugorje, zapoznanie z Sanktuarium – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Czas do dyspozycji pielgrzymów. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

4. DZIEŃ 29.09. Czwartek: Śniadanie i wyjazd do Tihajliny. Msza Święta w kościele parafialnym, modlitwa przy figurze Matki Bożej. W miarę możliwości wizyta we wspólnocie Cenacolo. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg. 

5. DZIEŃ 30.09. Piątek: Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, powrót do hotelu, śniadanie. Przejazd do MOSTARU, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk – ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Powrót do Medugorje, czas wolny, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

 6. DZIEŃ 01.10. Sobota: Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ – chorwackie Lourdes. Następnie pobyt nad morzem, relaks i wypoczynek na plaży. Przyjazd do hotelu w  godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ 02.10. Niedziela: – Śniadanie, Msza Święta, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy do Polski. W czasie jazdy krótkie postoje na toaletę i posiłki we własnym zakresie. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 700pln + 300 euro 

Cena zawiera: transport klimatyzowanym autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelu tranzytowym; 4 noclegi w pensjonacie w Medugorje; 6 śniadań i 5 obiadokolacji; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i  Turystyczny Fundusz Pomocowy; podatek VAT.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument- dowód osobisty lub paszport. Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Co należy zabrać ze sobą?: Ważny dokument osobisty. Dowód lub paszport. (Kto ma , można dwa te dokumenty wziąć ze sobą) + euro na swoje wydatki, pamiątki, ręcznik na plażę, silikonowe obuwie do morza, nakrycie na głowę itp. 

W trakcie rekolekcji będą głoszone konferencje i  będzie możliwość uczestniczenia codziennie we Mszy Świętej. W trakcie drogi w autokarze będzie możliwość obejrzenia wartościowych filmów. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Andrzej Surdykowski, a pilotem Pan Dariusz Kleczaj. 

Pielgrzymka organizowana przez biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS., Biuro Pielgrzymkowe DARIO Dariusz Kleczaj, Sadków 53, 26-613 Radom, Telefon: +48 605 325 524

Więcej informacji i rezerwacja miejsc telefonicznie u  Pani Elwiry Gałązka 602395921 lub u ks. Andrzeja Surdykowskiego pod numerem 509114457

Wyjazd „Super Tata”

KRAKÓW – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA -ENERGYLANDIA – ZATOR WYJAZD  „Super TATA” Zapraszamy na wyjazd „Super Tata” do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Energylandii organizowany […]