Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

 PIELGRZYMKA DO LOURDES I MONTSERRAT

Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza na rekolekcje w drodze:

 „Tobie Maryjo zawierzam…”

 PIELGRZYMKA DO LOURDES I MONTSERRAT

W dniach 07 – 13 Sierpnia 2023 r.

LOURDES – COSTA BRAVA – MONTSERRAT – BARCELONA

Wyjątkowa pielgrzymka, niezapomniane przeżycia duchowe, rekolekcje będziemy przeżywać w duchu Maryjnym. Sanktuarium w Lourdes to miejsce objawień Maryi, które miały miejsce w 1858 r. Tam Maryja potwierdza ogłoszony cztery lata wcześniej przez papieża Piusa IX dogmat o Niepokalanym Poczęciu. Na słowa Maryi wybudowano w miejscu objawień kościół. W Lourdes potwierdzono przez kościół katolicki 70 cudów i ok. 7000 uzdrowień, dlatego będzie to dla pielgrzymów czas szczególnej łaski. Kolejnym miejscem kultu Maryjnego na szlaku pielgrzymowania jest Montserrat z rzeźbą Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Przybywając do klasztoru będziemy mieli okazję dotknąć trzymanej przez Maryję kuli i przez chwilę pomodlić się w intencji swojej bądź bliskich. W czasie rekolekcji w drodze nie zabraknie czasu na odpoczynek i regenerację.

 Szczegółowy program pielgrzymki:

1. Dzień 07.08. Poniedziałek: 3.30 wyjazd autokarem z parkingu przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej 5.20 Msza Święta dla pielgrzymów w kaplicy na lotnisku Okęcie. 6.00 zbiórka uczestników. Odprawa, 8.05 wylot do Barcelony. Lądowanie 11.20. Przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień 08.08. Wtorek: Msza Święta w Kaplicy Objawień, śniadanie, zwiedzanie Lourdes, Szlak św. Bernadety, czas wolny. Obiadokolacja i dla chętnych udział w Procesji Światła.

3. Dzień 09.08. Środa: Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie. Krótki pobyt w Sanktuarium i w godzinach południowych wyjazd do Hiszpanii. Przyjazd do hotelu na Costa Brava w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień 10.08. Czwartek: Po śniadaniu przejazd do Montserrat. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta. Msza Święta, czas wolny. Powrót do hotelu nad morze, obiadokolacja i nocleg.

5. Dzień 11.08. Piątek: Śniadanie, wyjazd do Barcelony. Msza Święta w krypcie kościoła Sagrada Familia i jego zwiedzanie (w miarę możliwości dodatkowo płatne – 36 eur dla chętnych). Po Mszy Świętej ciąg dalszy zwiedzania Port Vell, Monumanto a Colon, La Rambla, Plaza Reial, Mozaika Joana Miro, Casa Bruno Quadros, La Boqueria, El Call, Barri Gotic, Katedra Świetej Eulalii, Passeo de Gracia, Casa Mila i Casa Batllo, Parc Guell. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

6. Dzień 12.08. Sobota: Śniadanie, relaks i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

7. Dzień 13.08. Niedziela: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko. 15.15 wylot do kraju. 18.20 lądowanie na lotnisku w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 2200pln + 480euro

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa-Barcelona-Warszawa – linie lotnicze LOT bagaż podręczny 8kg + rejestrowany do 23kg; transport komfortowym autokarem we Francji i Hiszpanii; opiekę licencjonowanego pilota; usługa lokalnego przewodnika w Barcelonie i Montserrat; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*;opłatę na TFG i TFP; ubezpieczenie KL i NNW; podatek VAT. 

UWAGA: Dodatkowo 120euro płatne na miejscu pilotowi na wydatki związane z realizacją programu. 

Opieka duszpasterska ks. Andrzej Surdykowski i ks. Marek Żmijewski, każdego dnia Msza Święta.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Rezerwacje miejsca dokonuje się pod numerem telefonu 602395921 – Pani Elwira Gałązka.

Biuro Pielgrzymkowe DARIO Dariusz Kleczaj;  26-613 Radom – Sadków 53; tel: + 48 605 325 524;   biuro@dariotours.pl  www.dariotours.pl