Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Pielgrzymka do Medjugorie

Centrum Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje w drodze „ Stawać się jak Maryja” w ramach pielgrzymki autokarowej do Medugorje w dniach 27 września do 4 października 2021r. W programie pobyt w Sanktuarium w Starych Horach na Słowacji, zwiedzanie Trogiru, pobyt i nocleg w Medjugorie, rejs statkiem na wyspę Korcula, wyjazd do Sanktuarium Vepric -chorwackim Lourdes i pobyt nad Morzem Adriatyckim.

PROGRAM  PIELGRZYMKI DO CHORWACJI  I MEDUGORJE

27.09. – 04.10.2021

STARE HORY – TROGIR – MEDUGORJE – VEPRIĆ – STON – KORCULA – OREBIĆ – MARIA BISTRICA – LUDŹMIERZ

1. DZIEŃ 27.09. Poniedziałek: Wyjazd w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek (o godz. 1,00). Wyjazd  z placu przy Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Pasterska 2. Przejazd przez  Słowację, po drodze Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Starohorskiej w Starych Horach na Słowacji. Przejazd na Węgry do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ 28.09. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie przejazd na chorwackie wybrzeże.Zwiedzanie Trogiru: Stare Miasto, Riva, Kamerlengo(z zewnątrz), Katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do Medugorje, zakwaterowanie w pensjonacie w centrum, blisko Kościoła św. Jakuba,  obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ 29.09. Środa: Śniadanie, Msza Święta. Przejazd na miejsce objawień – Podbrdo, wejście na górę. Spacer po Medugorje, zapoznanie z Sanktuarium – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. W miarę możliwości wizyta we wspólnocie Cenacolo. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

4. DZIEŃ 30.09. Czwartek:  Śniadanie. Wycieczka na wyspę Korcula –przejazd na półwysep Peljesac, krótki postój w miejscowości  Ston znanej z solanek i potężnych murów obronnych, przejazd do Orebicia, rejs statkiem na Korculę spacer do domu Marco Polo, czas wolny. Powrót do Medugorje, obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ 01.10. Piątek: Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, powrót do hotelu, śniadanie. Przejazd na wybrzeże chorwackie, Msza Święta w Sanktuarium Veprić – chorwackim Lourdes. Pobyt nad morzem – relaks. Powrót do hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

 6. DZIEŃ 02.10. Sobota: Śniadanie, pobyt w Sanktuarium. Czas do dyspozycji pielgrzymów na indywidualna modlitwę. W miarę możliwości spotkania z osobami dającymi świadectwa lub inne wynikające z planu Sanktuarium. Obiadokolacja i udział w nabożeństwach wieczornych.

7. DZIEŃ 03.10. Niedziela: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Marii Bistricy. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, pobyt w Sanktuarium, czas wolny. Wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu na Węgrzech.

8. DZIEŃ 04.10. Poniedziałek: – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Po przekroczeniu granicy obiad. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 1300pln

Cena zawiera:

– transport klimatyzowanym autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelach tranzytowych; 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje; 7 śniadań i obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; rejs na wyspę Korczulę i z powrotem; opłaty drogowe, autostradowe, parkingowe, klimatyczne, wjazdy do miast; system słuchawkowy TOUR-GUIDE; śpiewnik pielgrzymkowy, pamiątki; ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERGO; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.

UWAGA: Dodatkowo 150euro płatne na miejscu w  Medugorje za świadczenia hotelowe w Bośni.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument- dowód osobisty lub paszport. Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Przedstawiony program będzie realizowany przy założeniu, że do dnia wyjazdu zostaną zniesione ograniczenia dotyczące noclegów na Węgrzech. W innym przypadku należy się spodziewać zmiany programu, w szczególności godzin wyjazdów i miejsc noclegów po trasie. Uczestnicy zostaną poinformowani szczegółowo o zmianach lub ich braku bliżej terminu wyjazdu.

Co należy zabrać ze sobą?: Ważny dokument osobisty. Dowód lub paszport. (Kto ma , można dwa te dokumenty wziąć ze sobą). 150 euro dla pilota (dajemy w autobusie) + euro na swoje wydatki, pamiątki. Ubrania, strój kąpielowy,  buty silikonowe, nakrycie na głowę, ręcznik na plażę itp. 

W trakcie rekolekcji będą głoszone konferencje i  będzie możliwość uczestniczenia codziennie we Mszy Świętej. W trakcie drogi w autokarze będzie możliwość obejrzenia wartościowych filmów. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Andrzej Surdykowski.

Pielgrzymka organizowana przez biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS.

Więcej informacji i rezerwacja miejsc telefonicznie u ks. Andrzeja Surdykowskiego pod numerem 509114457