Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Pielgrzymka do Sanktuarium w Gietrzwałdzie

Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza, w ramach rekolekcji w drodze zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Świętej Lipki w dn. 28.10.2021r. W programie pielgrzymki Msza Święta w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. W tym roku we wrześniu obchodzimy 144 rocznicę objawień Matki Bożej, jedynych uznanych przez Kościół objawień Maryjnych w Polsce. Stoczek Klasztorny to miejsce gdzie więziony był błogosławiony Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Do zwiedzania udostępniona jest cela Prymasa z pamiątkami codziennego użytku. Znajduje się tam Sanktuarium Maryjne – bazylika mniejsza, klasztor po gruntownej renowacji zachwyca swoim pięknem. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce nazywane jest Sanktuarium cudów i pięknych organów.

Wyjazd o godz. o 6.00 z parkingu przy Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, ul Pasterska 2.  W trakcie wyjazdu będzie konferencja tematyczna, wspólna Eucharystia, różaniec. 

Koszt wyjazdu: 110zł (Transport, ubezpieczenie, , obiad w restauracji). Płatność w autokarze w dniu pielgrzymki. 

Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 602 395 921 – Pani Elwira Gałązka lub ks. Andrzej Surdykowski 509114457.  Liczba miejsc ograniczona.