Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

PIELGRZYMKA DO WŁOCH 5-13 SIERPNIA 2022

Centrum Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje w drodze „Święci uczą nas wiary” w ramach pielgrzymki autokarowej do Włoch w dniach 5-13 sierpnia 2022r. 

W ramach rekolekcji pragniemy przyglądać się poszczególnym świętym i umacniać się w naszej drodze ku świętości. Odwiedzimy miejsca z związane ze św. Janem Pawłem II, św. Ritą, św. Pio, św. Franciszkiem, św. Antonim. Będziemy również w Lanciano, miejscu cudu Eucharystycznego oraz w Manopello, miejscu przechowywania chusty św. Weroniki. Będzie też czas na chwilę odpoczynku nad Morzem Adriatyckim. 

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania i odwiedzenia pięknych miejsc słonecznych Włoch. 

Zapisy u Ks. Marka Żmijewskiego pod numerem telefonu 513185002. 

Liczba miejsc ograniczona. 

PIELGRZYMKA DO WŁOCH  5-13 SIERPNIA 2022

OSTRÓW MAZOWIECKA- PADWA – ASYŻ -CASCIA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – LANCIANO – MANOPELLO 

Dzień 1 Wyjazd w godzinach wieczornych (ok. godz. 20:00). Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię na teren Włoch.

Dzień 2 Przyjazd do Padwy. Wejście do Bazyliki św. Antoniego, z grobem i relikwiami św. Antoniego Padewskiego. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicach Ravenny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie: Bazylika Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Bazylika św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Msza święta. Przejazd do Cascii, wejście do Sanktuarium Św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Rzymu, stolicy i największego miasta Włoch: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik króla Wiktora Emanuela II, przypominający o wielkim dziele jednoczenia państwa włoskiego, Msza święta, Panteon, perełka architektoniczna wybudowana w połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Popolo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Watykanu: Bazylika św. Piotra (jedna z czterech bazylik większych w Rzymie i drugi, co do wielkości kościół na świecie, miejsce pochówku papieży Jana Pawła II oraz św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża), Plac św. Piotra z czterorzędową kolumnadą Berniniego i posągami 140 świętych, Obelisk (jeden z trzynastu egipskich obelisków w Rzymie, sprowadzony przez cesarza Kaligulę, zajmujący centralne miejsce Placu św. Piotra)Przejazd do Monte Cassino: Polski Cmentarz wojenny – nekropolia polskich żołnierzy, poległych w bitwie o Monte Cassino w 1944 roku. Opactwo Benedyktyńskie na szczycie wzgórza Monte Cassino, którego początki sięgają pierwszej połowy VI wieku. Msza Święta. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 6 Śniadanie w hotelu, zwiedzanie San Giovanni Rotondo (miasto nierozłącznie związanym ze św. Ojcem Pio, włoskim kapucynem, stygmatykiem i świętym kościoła katolickiego). Spacer po mieście, zwiedzanie: Stary Kościółek, wieloletnie miejsce posługi Ojca Pio i Sanktuarium, składające się z zabudowań klasztornych, Kościoła i Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej. Następnie krótka wizyta w Sanktuarium Michała Archanioła w Monte San Angelo. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.. Przejazd do Sanktuarium w Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Przejazd do Sanktuarium w Manopello, miejsce, w którym przechowywana jest Chusta św. Weroniki. Przejazd do hotelu w Cesenatico, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 Śniadanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Kolacja, nocleg

Dzień 9 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, wyjazd do Polski.

CENA: 1420 zł i 375 euro

Cena obejmuje: 

transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC)• opłaty drogowe
i parkingowe• opłaty wjazdowe do miast• pilot na całej trasie wycieczki• przewodnicy miejscowi• 7 x nocleg w hotelach *** , pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,  opłaty klimatyczne• 7 x śniadanie wzmocnione• 7 x obiadokolacja• ubezpieczenie KL i NNW• program uwzględnia codzienną rezerwację mszy św. w kościołach pojawiających się na trasie przejazdu• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Bazylika św. Franciszka, słuchawki w Bazylice św. Piotr, metro Rzym, system słuchawkowy.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument- dowód osobisty lub paszport. Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Co należy zabrać ze sobą?: Ważny dokument osobisty. Dowód lub paszport. (Kto ma , można dwa te dokumenty wziąć ze sobą) + euro na swoje wydatki, pamiątki, ręcznik na plażę, silikonowe obuwie do morza, nakrycie na głowę itp. 

W trakcie rekolekcji będą głoszone konferencje i  będzie możliwość uczestniczenia codziennie we Mszy Świętej. W trakcie drogi w autokarze będzie możliwość obejrzenia wartościowych filmów. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Marek Żmijewski, a pilotem Pani Agnieszka Zapert Waszkiewicz. 

Pielgrzymka organizowana przez BIURO PODRÓŻY FOR YOU w Częstochowie.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.