Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza na rekolekcje w drodze:

„Śladami Jezusa”

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

W dniach:

13.02. – 19.02.2023

Ziemia Święta dla chrześcijan jest szczególnym miejscem i celem podróży. Głownie ze względu na osobę Jezusa Chrystusa, który niewątpliwie jest postacią historyczną, Chodził po tej ziemi, naprawdę jest to potwierdzony i niezaprzeczalny fakt.

 Jako Centrum Ewangelizacji pragniemy zaprosić Ciebie do przeżycia rekolekcji w drodze: „Śladami Jezusa”. Odwiedzimy te miejsca, które są związane z Jego narodzinami, życiem a także miejsca, które znamy z Biblii związane z działalnością Chrystusa, Jego Męką i Zmartwychwstaniem.

Szczegółowy program pielgrzymki:

1. Dzień 13.02. Poniedziałek: godz. 18.00 Wyjazd z Ostrowi Mazowieckiej z parkingu przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza. 20.30 zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa, 22.50 wylot do Izraela.

2. Dzień 14.02. Wtorek: 03.35 lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem – wczesne zakwaterowanie w hotelu, wypoczynek, śniadanie. 11.00 Msza Święta.  Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego. Przejście do Sanktuarium Matki Bożej Karmiącej – Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy, następnie do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień 15.02. Środa: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na północ Izraela. Cezarea Nadmorska – ruiny starożytnego miasta i akweduktów. Przejazd do Hajfy – panorama Ogrodów Bahajskich. Następnie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień 16.02. Czwartek: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, TabgaKościoły rozmnożenia chleba i ryb i Prymatu św. Piotra. Przejazd do Kafarnaum, ruiny starożytnego miasta, Dom św. Piotra. Góra Tabor. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5. Dzień 17.02. Piątek: Śniadanie, przejazd na Górę Oliwną. Sanktuarium Pater Noster, przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit. Panorama Jerozolimy. Kościół Wszystkich Narodów. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do Wieczernika i grobu Króla Dawida. Zejście do kościoła św. Piotra in Gallicantu. Spacer Starym Miastem pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6. Dzień 18.02. Sobota: Śniadanie, dalszy pobyt w Jerozolimie – Via Dolorosa(Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Pańskiego(Msza święta). Czas wolny. Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety), Yad Washem (Muzeum upamiętniające holokaust), Kneset (współczesny parlament). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7. Dzień 19.02. Niedziela: Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. 5.20 wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godzinie 8.25. Zakończenie pielgrzymki.

Koszt pielgrzymki : 1650zł  + 400$

Dodatkowe opłaty: 180$płatne do ręki pilotowi na realizację programu na miejscu, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej.

W cenę wliczone: transport na lotnisko z pod budynku Centrum Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej,transport autokarem z wi-fi na pokładzie w Izraelu; zakwaterowanie z wyżywieniem(5 śniadań, 5 obiadokolacji) w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych; koszty zwiedzania wg programu; ubezpieczenie KL i NNW; system słuchawkowy AUDIO-GIUDE; opieka pilota-przewodnika; podatek VAT.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Opieka duchowa: ks. Andrzej Surdykowski i ks. Marcin Mielnicki

Rezerwacje miejsca dokonuje się pod numerem telefonu 602395921 – Pani Elwira Gałązka , a następnie przez wpłatę 1650zł na numer konta:

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza – Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej

ul. Pasterska 2, 07-300 Ostrów Mazowiecka.

Numer konta: 23 8923 0008 0024 6583 2000 0003

Tytułem: Ziemia Święta –  Imię i nazwisko

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu z przyczyn niezależnych. Pielgrzymka jest organizowana przez Biuro Pielgrzymkowe DARIO Dariusz Kleczaj;  26-613 Radom – Sadków 53; tel: + 48 605 325 524;   biuro@dariotours.pl  www.dariotours.pl