Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Pogotowie duchowe

W r

 W ramach różnych działań podejmowanych przez Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, postanowiliśmy stworzyć Pogotowie Duchowe. Jest to dzieło, które ma na celu pomóc osobom, przeżywającym różnorakie kryzysy wiary, różne wątpliwości w wierze, bądź pewne zagubienie w relacji z Panem Bogiem. Jest ogólnodostępny numer telefonu, przeznaczony tylko do tego dzieła. W ramach pomocy oferujemy rozmowę, modlitwę, bądź możliwość spotkania z księdzem w Centrum Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej. W Centrum przyjmuje doradca życia rodzinnego: Elwira Gałązka, pedagog, nauczyciel naturalnych metod rozpoznawania płodności, prowadzi porady w zakresie relacji w małżeństwie i rodzinie. Doradca ukazuje, promuje, uczy zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa jako stylu życia, W razie potrzeby także jest możliwość spotkania w Centrum Ewangelizacji z psychologiem Anną Kotwicą, absolwentką KUL-u, specjalistką psychologii rodziny i psychologii wychowawczej.

 Pomoc w zakresie:

– konsultacje rodzicielskie

– terapia psychologiczna w obszarze rodzicielstwa

– wsparcie psychologiczne w doświadczaniu kryzysów związanych z doświadczeniem trudnego dzieciństwa (dorastanie w rodzinie z problemem przemocy psychicznej, fizycznej, uzależnień itp.)

– konsultacje, terapia psychologiczną i wsparcie w doświadczanych kryzysach dla nastolatków 

– empatyczne słuchanie dla dorosłych – dla osób, które mają potrzebę bycia wysłuchanym bez ocen i osądów. Empatyczne słuchanie pomaga usłyszeć samego siebie: swoich uczuć i potrzeb. Pomaga poważnie przyjrzeć się temu czego człowiek w danej sytuacji doświadcza i co przeżywa.

– konsultacje dla wychowawców i nauczycieli, którzy chcieliby budować relację wspierającą rozwój swoich podopiecznych

Pomoc duchowa: Ks. Andrzej Surdykowski i ks. Marek Żmijewski.
Osoby potrzebujący pomocy duchowej i rozmowy z kapłanem piszą sms z prośbą o kontakt na numer: 511 711 894.

Pomoc psychologiczna Anna Kotwica: 608 038 160

Doradca życia rodzinnego Elwira Gałązka: 602 395 921