Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza

Spotkania dla narzeczonych „Co i jak zanim powiesz tak?”

I. 27-28.01 oraz 10-11.02. 2024r., rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00
II. 6-7.04 oraz 20-21.04.2024r., rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00
III. 12-13.10 oraz 26-27.10.2024r. rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00

Spotkania dla narzeczonych „Co i jak zanim powiesz tak?”

Spotkania obejmują dwa weekendy (sobotę i niedzielę) i są prowadzone w formie warsztatowej przez małżeństwa i księdza. Ze względu na formę spotkań (wprowadzenia do poszczególnych tematów przez prowadzących, a następnie indywidualna praca narzeczonych w parach) konieczna jest obecność obojga narzeczonych. Z uwagi na poruszane tematy, SPOTKANIA DLA NARZECZONYCH stanowią integralną całość, stąd wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. W przypadku nieobecności na części spotkań, narzeczeni nie otrzymają potwierdzenia odbycia przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.

 

Oto kilka świadectw narzeczonych:

 

”Chcielibyśmy podzielić się swoim świadectwem po odbyciu spotkań dla narzeczonych „Co i jak zanim powiesz Tak” w Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Jesteśmy bardzo zadowoleni że braliśmy udział w spotkaniach. Atmosfera była przyjemna, uważamy ten czas za bardzo owocny. Według nas warto odbyć ten kurs z kilku powodów. Przede wszystkim w naszym odczuciu każde spotkanie było okazją do lepszego poznania samego siebie, drugiej osoby oraz Pana Boga i przyjrzeniu się relacji między nami. Dzięki konferencjom Księży usłyszeliśmy dlaczego ważne jest aby w małżeństwie to Bóg był na pierwszym miejscu. Każdego dnia mieliśmy okazje usłyszeć świadectwa małżeństw o rożnym stażu, mieliśmy okazje poznać rozwiązania które u nich sprawdzają się w codziennych sytuacjach. Na każdym spotkaniu była również cześć warsztatowa, gdzie można było wspólnie przedyskutować wiele tematów, pomyśleć o rzeczach, o których często w codziennym życiu się zapomina. Było to dla nas bardzo pomocne i otwierające. Do wielu rozmów wracaliśmy po spotkaniach, co było przedłużeniem naszego przygotowania do sakramentu.”

Eliza i Hubert

 

„W listopadzie 2020r. mieliśmy możliwość uczestnictwa w weekendowych spotkaniach dla narzeczonych w Centrum Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej .Szczerze? Polecamy każdemu. Mi widzimy owoce tych spotkań do dnia dzisiejszego. Właściwie sama tematyka kursu „ co i jak zanim powiesz Tak” nie była nam obca. W okresie narzeczeństwa dużo rozmawialiśmy o małżeństwie i o wartościach, którymi chcemy się kierować. Nie zdziwiły nas słowa wypowiedziane na spotkaniu: „ im bliżej Boga, tym bliżej siebie” . Odkąd jesteśmy razem opieramy naszą relację na trwałym fundamencie, jakim jest Bóg. Tamtego weekendu mocno dotknęły nas słowa księdza, który powiedział, że musimy być bardzo szaleni, skoro spośród tylu miliardów ludzi, wybraliśmy akurat siebie. To nam pokazało, jak mocno Pan Bóg kieruje naszym życiem i jak bardzo chciał postawić nas na swojej drodze. Na spotkaniach otrzymaliśmy notatniki do samodzielnego uzupełniania. Naszym zadaniem było rzetelne jego wypełnianie, a następnie wymienienie się tym co napisaliśmy. Pytań było mnóstwo, jednak jedno z nich zapamiętaliśmy szczególnie. Brzmiało ono tak: „ Jakie chcesz, żeby było twoje małżeństwo?”. Po spotkaniach oboje napisaliśmy „ Święte”. I tego chcemy się trzymać. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach dla narzeczonych w Centrum Ewangelizacji.”

Ilona i Damian       

 

„Bardzo polecamy spotkania dla narzeczonych. Weekendowy kurs był bardzo pełen treści i teraz żałujemy, że trwał tylko dwa weekendy. Prowadzone zajęcia przez małżeństwa z wieloletnim stażem dało nam szersze spojrzenie na nasze przyszłe małżeństwo. Wykonywane ćwiczenia pomogły sprawdzić na ile poznaliśmy siebie i czy wspólnie patrzymy w tym samym kierunku na drodze naszego życia. Upewniliśmy się co do naszych uczuć, a przede wszystkim wzmocniliśmy naszą wiarę. Było to nam bardzo potrzebne i żałujemy tylko jednego…że czas na spotkaniach dla narzeczonych minął zdecydowanie za szybko. Polecamy serdecznie!”

Aneta i Łukasz

 

Terminy spotkań w CEDŁ dla narzeczonych w roku 2024r. :

  1. 27-28.01  oraz 10-11.02. 2024r., rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00
  2. 6-7.04 oraz 20-21.04.2024r., rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00
  3. 12-13.10 oraz 26-27.10.2024r.  rozpoczęcie godz. 15:00, zakończenie 19.00

 

Uwaga! Prosimy bardzo o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych w danym terminie, wypełniając poniższy formularz. W razie pytań prosimy o telefon pod numerem: Pani Elwira Gałązka 602395921 lub ks. Andrzej Surdykowski 509114457

 

 Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Koszt uczestnictwa w spotkaniach to 200 zł od pary (materiały, książki, kawa, herbata, ciastko itp. ). Ofiarę składamy w recepcji na początku spotkania w Centrum Ewangelizacji.

Początek spotkania w soboty i niedzielę o godz. 15.00 w Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej przy parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, ul Pasterska 2. Wejście do CEDŁ od ulicy Macieja Rataja. Zakończenie godz. 19.00

    Wysłanie formularza jest możliwe po zaznaczeniu trzech zgód związanych z polityką prywatności poprzez kliknięcie na tekst zgód.

    Zobacz inne wydarzenia